INNERSPHERE – CZ

   INNERSPHERE je plzeňská metalová kapela mísící prvky thrash/melodic-death/doom metalu s určitou progresí, growlovými a screamovými zpěvy založená na konci roku 2015.

   Kapelu zakládají kytaristé/vokalisté Míra Litomerický (ex-Return To Innocence) a Tomáš Sršeň (ex-Mean Messiah) a vzniká prvotní tvorba. Za bicí usedá Tomáš Lebenhart (ex-Alter in Mind) a baskytary se chopil David Hradílek. V této sestavě se vydává v říjnu 2016 debutové EP a hrají se koncerty různě po republice. Vydání EP je podpořeno řadou kladných recenzí.

   V listopadu 2016 dochází ke změně v sestavě, na postu kytaristy je nově Lukáš Mai (Sinetrium) a na baskytaru Jan „Kaťas“ Karel (Self-Hatred, Llyr). V této sestavě se pracuje na nové, progresivnější tvorbě a dotváří se materiál pro první dlouhohrající desku. V roce 2017 kapela zaznamenává další řadu koncertů včetně květnové „Spring Storm Tour“ (společně s Tortharry a SDOS) pod záštitou Metalgate a vyráží i za hranice domoviny. Také se poprvé dostává do nezávislých online rádií v zahraničí.  Začátkem srpna je natočen singl  s klipem „Black Forest“ z připravované desky. Jeho zveřejnění je podpořeno středoevropskou “Black Autumn” tour... V prosinci dále Innersphere vyráží na minitour do Rumunska.
BW skupina

   V lednu 2018 byla natočena nová deska Amnesia ve studiu “The Barn” u Dana Frimla. Vydání desky proběhlo 26.dubna 2018 pod vydavatelstvím METALGATE. Po vydání následovalo turné po CZ s názvem “Amnesia tour”. V srpnu 2018 kapela zahrála na festivalech BRUTAL ASSAULT, Husmann fest a Armageddon of Decibels. Zároveň měla tu čest zahrát na 30letém výročí kapely Asmodeus.
InnerSphere Brutal Assault

   Říjen přináší změny. Na pozici baskytaristy přichází Mára Hubocký za Kaťase, který z osobních důvodů (životní priority, čas,…) v přátelské atmosféře odchází. V té době s jsou zveřejněny podzimní koncerty včetně balkánského minitour. Také vycházejí na povrch koncerty pro příští rok v rámci “Within Destruction Tour 2019”, kde společně s Purnamou Innersphere podpoří NAHUM.
Tour 2019

   V roce 2019 se hraje napříč CZ/SK/PL/AT/DE mnoho koncertů. Z veliké části právě při Within Destruction tour. Innersphere poprvé vystupují i na zahraniční metalovém festivalu GOATHELL metalfest v Pule (Chorvatsko). Na konci května je kapela nominována v Ceny Břitva jako možný “Objev roku 2018” a umisťuje se na pěkném 8. místě…
ÚVODKA iNNER

   Rok 2020 přináší Flame of Rebellion tour k nové desce spřízněné kapely Purnama, se kterou Innersphere v posledních 2 letech spolupracují a pojedou společně většinu koncertů. Kapelu můžete vidět i na hojném počtu festivalů zaměřených na tvrdý metal. V květnu se dále bude nahrávat nová dlouhohrající deska, která má předpoklad na vydání ke konci roku.


Innersphere jsou:

Míra Litomerický – kytary, hlavní zpěv
Lukáš Mai – kytara, zpěv
Marek Hubocky – baskytara, zpěv
Tomáš Lebenhart – bicí

DSC_9863

Také vzpomínáme a děkujeme i minulým členům za jejich podporu a přínos do kapely v letech minulých:

Jan Kaťas Karel – bassguitar (listopad 2016- listopad 2018)
David Hradílek – bassguitar (březen 2016 – listopad 2016)
Tomáš Sršeň – guitar (listopad 2015 – listopad 2016)
Marcel Persky – drums (březen 2016 – květen 2016)


Diskografie:

2016 – “InnerSphere – EP”: EP obsahující 4 písně a intro; samovydání. Natočeno ve studiu The Barn v produkci Dana Frimla.
2017 – “Black Forest” – singl z desky “Amnesia”
2018 – “Amnesia” – dlouhohrající deska vydaná 26.4.2018 u Metalgate Records, Natočeno ve studiu The Barn v produkci Dana Frimla.

(2020 – pracujeme na novém, zatím nepojmenovaném albu, které se bude točit v květnu)

 

“Blossoms of death that dwell within my head
Red river called “The Grief” flows silent inside of me
A vision of sunrise is far gone
So dive and drown in the thousands of blossoms”
Shape the Nihilism